סיבוב ההופעות של להקת STP לציון 20 שנים לצאת אלבומה הראשון: Core, היה אמור להיות חגיגה גדולה למעריציה (והכותב ביניהם) אך הסתיים בתביעות הדדיות בבתי המשפט בקליפורניה שעיקרן נעוץ בשאלה למי הזכות לעשות שימוש בשם הלהקה, המהווה סימן מסחר רשום: לסולן הלהקה המקורי שפוטר סקוט ווילנד או לשאר מקימיה.
התביעה הראשונה הוגשה על ידי חברי הלהקה הנותרים כנגד ווילנד ובה נטען, בין השאר, כי ווילנד הפר את החוזה שלו עם STP ואת חובת האמונים שלו כלפי הלהקה, כמו גם שעשה שימוש לרעה בסימני המסחר של הלהקה ובכך הפר אותם.
לדברי STP, ווילנד הגיע באופן עקבי באיחור של שעתיים להופעות בסיבוב ההופעות של 2012 וסירב להתחייב ללוח זמנים של סיבוב ההופעות החדש. הקש ששבר את גב הגמל לדברי הלהקה, הגיע בחודש פברואר 2013, כשחברי הלהקה הבינו שווילנד מתכנן את סיבוב ההופעות האישי שלו כשהקונספט של סיבוב ההופעות זהה: ציון 20 שנה לצאת אלבומה הראשון של STP.
חברי STP הסתמכו על הסכם השותפות שלהם עם ווילנד ופיטרו אותו מהלהקה. לאור זאת יצא ווילנד לסיבוב הופעות עם הרכב משלו שזכה לכותרת " "Purple at the Coreשמהווה קולאז' של שמות שניים מהאלבומים הנמכרים ביותר של STP. ווילנד ייחצן את סיבוב ההופעות שלו תוך שהוא מתייחס לעצמו כחבר לשעבר ב- STP, דבר שלדעת יתר חברי הלהקה עומד בניגוד למוסכם ביניהם ומפר את הסכם השותפות שלהם.
ווילנד לא המתין זמן רב והגיש כנגד חברי הלהקה הנותרים תביעה נגדית בה הוא עותר לפיצוי בסך של 5 מיליון דולר. לטענתו, הסכם השותפות קובע, כי מקום בו ווילנד עוזב את STP, יתר חברי הלהקה צריכים לבחור שם אחר. בנוסף, הוא טוען בתביעתו, כי בכל פעם שיתר חברי הלהקה יעשו שימוש בסימני המסחר של STP או בשמה בהופעות ו/או בפרסומות, עליהם לשלם לו פיצוי בסך 2 מיליון דולר, זאת משום שלטענתו הוא הבעלים של סימני המסחר וכל שימוש בלתי מורשה בסימנים אלה על ידי יתר חברי הלהקה מהווה הפרה של סימני המסחר.
שאלה לגבי המאמר?
Have a question about the article?