ספר פורס את עולם המשפט המסחרי בראי האינטרנט בפני הקורא – יהא שופט היושב בדין, היזם, היועץ המשפטי ועורך דין המייצג את לקוחותיו בסכסוך הנוגע לדיני האינטרנט. הספר מפרט את דברי החקיקה והפסיקה של בתי המשפט בישראל ובעולם, מנתח אותם, הספר מפרט גם את האמנות הבינלאומיות העוסקות במשפט המסחרי שבאינטרנט, ומבאר אותם בהסברים ובנימוקים ברורים.
פרופ' עופר גרוסקופף, שופט בית המשפט המחוזי (מרכז), בהקדמה לספר:
"הספר שבו אתם אוחזים (ואולי מעיינים בו במסך המחשב, בצג במכשיר הנייד, או בדרך אחרת שטרם ידענו) מהווה ניסיון אמיץ ומעורר הערכה לפסוע בזהירות ובאופן מושכל בדרך החתחתים העומדת לפנינו בבואנו לדון בהסדרה המשפטית של העולם הווירטואלי. המחברים מנתחים שורה ארוכה של סוגיות הקשורות למה שניתן לכנות "משפט מסחרי מקוון": החל בחוזים וברישיונות אלקטרוניים, דרך מסחר מקוון בניירות ערך, מטבעות וירטואליים ומימון המונים, וכלה במיסוי המסחר באינטרנט. ביחס לכל סוגיה הם משלבים במיומנות ובבקיאות סקירה נגישה של המציאות הטכנולוגית העדכנית, עם ניתוח מושכל ומלומד של הדין הישראלי ושל המשפט המשווה. על כן מקנה הספר לקורא הבנה טובה יותר של המציאות הווירטואלית, ושל הכלים המשפטיים הקיימים להסדרתה. 
משפט האינטרנט מצוי בחיתוליו, ויעברו עוד שנים רבות עד שיעמוד על מכונו. ואולם, כידוע, אין לצפות מתחום משפטי שייווצר באבחה אחת, משל היה אתנה הבוקעת במלוא יפעתה ממצחו הקודח של אביה זאוס. בשלב היולי זה חשוב להבין היכן אנו מצויים, ולאן מועדות פנינו. הספר שלפנינו הוא מורה דרך לעולם חדש ומאתגר. בכך תרומתו הגדולה והחשובה, ועליה ראויים המחברים לשבחים".
פרקי הספר:
– פרק א': מבוא כללי לאינטרנט – על מושגי יסוד בתחום האינטרנט
– פרק ב': המפגש בין האינטרנט למשפט – השפעתו של עידן האינטרנט על תחום המשפט
– פרק ג': חוזים אלקטרוניים – חוזים והסכמים ברשת האינטרנט
– פרק ד': רישיונות שימוש בקניין מקוון
– פרק ה': מטבע וירטואלי – מטבעות ממוחשבים באינטרנט (ביטקויין)
– פרק ו': ניירות ערך – האינטרנט כפלטפורמה לביצוע עסקאות בניירות ערך
– פרק ז': מימון המונים (CrowdFunding) – האינטרנט כפלטפורמה לגיוס הון
– פרק ח': מיסוי המסחר באינטרנט – עסקאות מקוונות, סוגיות ביצוא, במיסוי ובהגבלות מטבע
לרכישת הספר:
פרלשטיין-גינוסר בע"מ
הוצאה לאור והפצת ספרי משפט
שאלה לגבי המאמר?
Have a question about the article?