פולארויד תובעת את גו פרו בגין העתקת עיצוב רשום הפרת מדגם

בתחילת חודש נובמבר 2015 הגישה חברת C&A Marketing המחזיקה במותג הצילום הותיק פולארויד (Polaroid), תביעה כנגד חברת גו פרו (GoPro) המייצרת זה מכבר מצלמות אקסטרים.

בתביעה טוענת פולארויד, כי עיצוב מצלמת ה- Hero4 של גו פרו המעוצבת כקוביה מפר את העיצוב הרשום של מצלמת ה- Cube של פולארויד שאף היא, בדומה למוצרי הדגל של גו פרו, היא מצלמת אקסטרים שניתן לחבר על גבי כלים ומוצרים שונים.

פולארויד טוענת, כי היא עושה שימוש בעיצוב הרשום מאז ההשקה בשנת 2014 ואילו גו פרו השיקה את המוצר המפר בשנת 2015.

להלן השוואת המוצרים ביחס לשרטוט המדגם הרשום של פולארויד:

מקרה זה ממחיש את חשיבות רישום מדגם לגבי עיצוב מקורי. רק באמצעות הגשת בקשה לרישום מדגם וקבלתו מוענק לבעל העיצוב מונופול בעיצוב הספציפי לתקופה של עד 15 שנים.

באופן זה כשמדובר בעיצוב תעשייתי של מוצר, ניתן למנוע ממתחרים לעשות שימוש באותו עיצוב, או לקבל מהם פיצוי כספי בשל הפרת מדגם.

שאלה לגבי המאמר?

אולי יעניין אותך גם

היעדר זכויות יוצרים בתמונה שיצרה בינה מלאכותית Thaler v. Perlmutter et al., case number 1:22-cv-01564, in the U.S. District Court for the District of Columbia (August 18, 2023)

הליך שנדון בבית המשפט המחוזי במחוז קולומביה שבארצות הברית, בפני השופט Samuel Beryl A. Howell. הצדדים: התובע: Stephen Thaler; הנתבעים: Shira Perlmutter (רשמת זכויות היוצרים ומנהלת

>>>