מחקר: הספאם עובר מתיבות האי-מייל לרשתות החברתיות

בכנס שנערך לאחרונה במינכן, הציגה חברת Barracuda Networks מחקר מעניין שמסביר את הירידה בדואר ה"ספאם" (דואר זבל) בתיבות האי-מייל של ציבור הגולשים באינטרנט (דואר זבל תביעה).
לפי המחקר, מתוך כל 60 הודעות שנשלחות ברשת החברתית Facebook הודעה אחת מהווה ספאם וכך גם אחת מתוך 100 "ציוצים" ברשת Twitter.
חשוב לזכור, כי בישראל אשר עודה צעירה בתחום דיני האינטרנט, חל בעניין דואר הזבל תיקון מס' 40 לחוק התקשורת (בזק ושידורים)-2008.
החוק קובע, כי אין לשלוח הודעות בעלות אופי שיווקי ומכירתי או בעלות אופי אחר אשר הנמען לא אישר את קבלתן. חריג לעיקרון זה, חל על עסקים השולחים הודעות לעסקים אחרים ורק להודעת מייל אחת, אשר מעבר לה חייב העסק הנמען לאשר המשך קבלת דברי הדואר האלקטרוני.
סביר להניח, כי כאשר יידרש בית המשפט בישראל לדון בתביעה בשל שליחת דואר ספאם במסגרת הרשתות החברתיות הוא יחיל את האיסור הקבוע בחוק, אם כי הדבר עוד לא עמד במבחן הפסיקה.
מקור: http://www.theregister.co.uk/2012/05/06/social_network_spam/

שאלה לגבי המאמר?

אולי יעניין אותך גם

היעדר זכויות יוצרים בתמונה שיצרה בינה מלאכותית Thaler v. Perlmutter et al., case number 1:22-cv-01564, in the U.S. District Court for the District of Columbia (August 18, 2023)

הליך שנדון בבית המשפט המחוזי במחוז קולומביה שבארצות הברית, בפני השופט Samuel Beryl A. Howell. הצדדים: התובע: Stephen Thaler; הנתבעים: Shira Perlmutter (רשמת זכויות היוצרים ומנהלת

>>>