רישום מדגמים ועיצובים

מעט עלינו ועל רישום מדגמים ועיצובים:

DWO הינו משרד עורכי דין ועורכי פטנטים העוסק בתחומי הקניין הרוחני בכלל ובתחום רישום מדגמים ועיצובים בפרט. אנו עוסקים ברישום מדגמים ועיצובים, אנו עורכים בקשות למדגמים ועיצובים, מגישים מדגמים ועיצובים ומטפלים בתיקי מדגמים ועיצובים בארץ ובעולם.

המשרד מדורג כאחד מהמשרדים המובילים בישראל בתחום הקניין הרוחני על ידי מדריכי הדירוג המרכזים בעולם:  Legal 500, IP Stars, דן אנד ברדסטריט ומדריך BDI. בנוסף, למשרדנו היה הכבוד והעונג לקחת חלק פעיל בדיוני ועדת הכלכלה בכנסת, בהליך חקיקת חוק העיצובים החדש ובהבעת עמדות מקצועיות בתחום העיצוב בוועדת הכלכלה של הכנסת לקראת חקיקת החוק.

רישום מדגמים ועיצובים

ספרים שכתבנו בתחום מדגמים ועיצובים:

–  ספרנו "דיני מדגמים ועיצוב תעשייתי" – הספר הראשון בישראל שעוסק בנושא הליכים לרישום מדגמים בארץ ובעולם.

– הספר  "דיני עיצובים ומדגמים" – הוא מהדורה שנייה לספרנו הראשון, ספר אשר, בין היתר, סוקר את חוק העיצובים החדש והשפעתו על תחום דיני המדגמים.

– גם בספרנו "חוקי הקניין הרוחני בישראל" – אנו סוקרים ומנתחים בפירוט ובשפה האנגלית את כלל דיני הקניין הרוחני בישראל ובפרט את דיני העיצובים והמדגמים.

הייחודיות שלנו:

רישום מדגמים ועיצוביםבמשרדנו תהליך רישום המדגם או העיצוב מותאם ככלל לדרך העסקית בה פועל העסק אשר בעבורו נרשם המדגם או העיצוב (מדגם רשום / עיצוב רשום), תוך מתן ייעוץ וליווי משפטי בבחירת המוצרים לרישום מדגם או העיצוב ובניית תיק פורטפוליו IP אשר יאפשר לבית העסק הגנה אופטימאלית לעיצובים התעשייתיים שברשותו.

אנו מעניקים ליווי מלא בתהליך רישום של עיצוב תעשייתי כמדגם בארץ ובעולם. הליווי של רישום המדגם או העיצוב כולל בשלב הראשון, את שלב הבחירה של החפץ לרישום, בשלב זה אנו בוחנים האם החפץ מתאים לרישום מבחינת תנאי הרישום של רשם המדגמים והעיצובים בארץ ובעולם. בנוסף אנו בוחנים האם המדגם או העיצוב מתאים לרישום מבחינת תנאים לתוקף מדגם ועיצוב כפי שנקבעו בפסקי הדין בארץ ובעולם. בשלב השני, אנו מאתרים את סוג העיצוב בהתאם לאמנות השונות ובהתאם לדין. בשלב השלישי, אנו מלווים את תהליך הרישום, הכולל מענה להשגות ודרישות של רשם המדגמים והעיצובים, לרבות מענה להתנגדויות של צדדים שלישיים לרישום המדגם או העיצוב.

השירותים שלנו:

שירותי רישום מדגמים ועיצובים שהמשרד מעניק כוללים בדרך כלל:

  • רישום מדגמים ועיצובים בארץ ובעולם – עריכת בקשות למדגמים ועיצובים והגשתן ברחבי העולם, לרבות מתן מענה להשגות רשמים ובוחנים.
  • מתן חוות דעת בתחומי המדגמים והעיצובים: בחינת כשירות של עיצוב לרישום; בחינת שאלת הפרה של מוצר ביחס למדגם קיים.
  • שירותי חיפוש מדגמים ועיצובים.
  • ניהול הליכים לביטול מדגם או עיצוב בישראל ובחו"ל.

לצד שירותי רישום המדגמים הצוות המשפטי של המשרד מעניק בנוסף ליווי עסקי ומשפטי. בתחומים שונים כגון:

  • הסכמי רישיון לשימוש במדגם או עיצוב.
  • הסכמי מכירה של מדגם ועיצובים תעשייתיים.

שאלות חשובות: